Még nem nézte egyetlen termékünket sem!
Azt talán egyre kevésbé kell a végfelhasználóknak elmagyarázni, hogy ivóvízszűrésre szükség van. Szükség van szűrésre az igényes csaptelepek védelmére - az igénytelenekére még inkább.
Azt viszont mindenképpen el kell mondanunk, hogy milyen legyen a szűrő. Egyrészt a szűrőbetét legyen visszamosható, hogy a tisztítás egyszerű és üzemszünetmentes legyen. Másrészt a lehetőleg saválló betét finomsága 100 μm-es legyen.
Kívánságra se építsünk be háztartási célra ennél finomabb betétet, mert napok alatt kimoshatatlanul eltömődik. A szűrő nyomásfokozata legyen legalább 16 bar-os. Mondhatja az ügyfél, hogy náluk nincs ekkora nyomás, de éjszakai fogyasztáscsökkenéskor, a hálózaton kialakuló nyomáslökések alkalmával az alap 3-4 bar-os nyomás többszöröse is elő fordulhat. Igazán nagy kárt a hálózatba épített ivóvízszűrő szétesésével lehet okozni. Tehát: 16 bar nyomásfokozat, visszamosható saválló szűrő, 100 μm finomság. A Honeywell szűrők ilyenek, és nem drágábbak a barkácsáruházi termékeknél.
Napjainkban egyre természetesebb, hogy épületen belüli ivóvízrendszereinket, szerelvényeinket nyomáscsökkentővel védjük.
Hogyan érvelhetünk, hogy a végfelhasználó ne csak a szűrő, hanem a vele egybeépített nyomáscsökkentő beszerelését is igényelje? Az egyik érv természetesen a már említett védelem:
védeni kell a csőhálózatot, csaptelepeket, a melegvíztermelő berendezést a kívánatos üzemi nyomást meghaladó értékektől.
Ebből a szempontból is fontos olyan nyomáscsökkentő alkalmazása, amelynek „védett oldala” nulla fogyasztásnál sem telik fel lassan a primer nyomással. A végfelhasználó persze mondhatja, hogy nála nincs nagyobb nyomás mint 6 bar, minek neki ez az extra költség. Azért, mert az amúgy minimális többletköltség a vízdíjban rendkívül gyorsan megtérül. Hiteles mérések igazolják, hogy a hálózati nyomás 6-ról 4 bar-ra csökkentése 19%, 6-ról 3 bar-ra csökkentése 29% megtakarítást jelent a teljes vízfogyasztásból. Így egy átlagos család vízfogyasztását figyelembe véve a megtérülés maximum fél év. A nyomáscsökkentők kiválasztásánál fontos szempont, hogy soha ne a meglévő csőátmérő alapján, hínem a tényleges fogyasztás alapján válasszunk méretet.
Forrás : D-Ég